Güvenlik kamerası - uydu servisi çanak ayarı 05352370159

İçeriğe git

Ana menü:


UYDU TELEVİZYON  ĞÜVENLİK KAMERA VE  DİĞER ELEKTRONİK HİZMETLERİ
İSTANBUL AVRUPA YAKASI HİZMET VERMEKTEYİZ
TIKLA ARAGüvenlik kamersası
Güvenlik kamera sistemi kurulumu , kamera sistemi kurulumu nasıl yapılır ?
Kamera sistem kurulumunda dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır.

[image:image-0]


1- Sistemimizde kullanacağımız güvenlik kamerası tipi ve özelliği
Farklı tiplere ve özelliklere sahip kamera çeşitlerinden bizim için uygun olanın seçmemiz gerekir. Kameranın takılacağı ortam dışarıda ise IP65 sıtandardına sahip su geçirmeyen bir dış ortam kamerası yada kasadaki para alışverişini görmek istiyorsak uzaklık yakınlık ayarı yapabileceğimiz varifocal lensle birlikte bir box kamera kullanmamız gerekmektedir.Kameranın takıldığı ortamda belli olmasını istemiyorsak pır dedektör görünümlü gizli kamera kullanabiliriz.guvenlik-  
kamerasi-kurulumu
2- Kameralarımızın konulacağı noktalar görmek istediğimiz yerlere göre belirlenmelidir. Kamerların yeri belirlenirken mümkün olduğunca güneş ışığı kameranın arkasında kalacak şekilde seçilmelidir.
2- DVR kayıt cihazını koyacağımız merkezimizin yeri belirlenmelidir. Yer seçilirken izleme yapılacak ekrana yakın olmalı ve kablo çekim güzergahına ters olamamılıdır.
[image:image-2]
dvr-kayit-cihazi-kurulumu
3- DVR Kayıt cihazından kameralarımıza kamera ( cctv ) kabloları çekilmelidir. İki farklı tip cctv kablosu bulunur
2+1 cctv kablo = İçerisinde 1 adet görüntü 2 adet besleme için 0.25 yada 0.50 kesitlerinde kablo bulunur. Kablo kesiti 0.50 olursa daha uzun mesafede görüntü alınabilir. 250 metreye kadar (kablo kaliteli ise) cctv kablo ile görüntü alınabilir.
2+1-cctv-kablo-baglantisi
4+1 cctv kablo = İçerisinde 1 adet görüntü 2 adet besleme için 0.50 2 adet ses sisnyalı iletimi için 0.25 kesitlerinde kablo bulunur.
4+1-cctv-kablo-baglantisi
DVR Kayıt cihazından tüm kameralara ayrı ayrı kablo çekilir.
4- Kablo çekim işlemlerini bitirdikten sonra kameraların montajı yapılmalıdır. Kameralar monte edilirken kameranın takılacağı nokta metal ise kamera altına bir yalıtkan koyularak şase yapması engellenebilir. Metal yüzeye takılan kameraların görüntülerinde şaseden kaynaklanan dalgalanma olur.
Güvenlik kamerası almadan önce mutlaka okuyun
İçeriğe dön | Ana menüye dön